Hakkımızda
MİLLİ SAVUNMA SANAYİ ÖNCÜLERİNDEN

Transvaro Elektron Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1988 yılında Amerikan Varo Inc. şirketiyle ortaklaşa kurulmuş Türkiye’nin ilk özel sektör savunma sanayi yatırımlarından biridir. 1995 yılından sonra %100 yerli sermayeli bir kuruluş haline gelmiştir.

Transvaro, Termal, Gece Görüş ve IR / Lazer Cihazlarını tasarlayan ve üreten bir firma olup ayrıca Görüntü yoğunlaştırıcı tüp (18mm ve 25mm) montaj ve tamir konusunda da deneyim kazanmıştır.

Transvaro, İstanbul, Halkalı’da bulunan tesislerinde Termal ve Gece Görüş Cihazları, IR / Lazer Cihazları ve Optik cihazlar üreterek, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçlerine hizmet vermekte ve bazı ürünlerini de ihraç etmektedir.

Ayrıca anahtar teslimi Simülatör Sistemleri / Merkezleri ve Elektronik Zaman Tapaları gibi projeleri başarı ile gerçekleştirmiştir.

Transvaro üretim faaliyetlerinin yanı sıra Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda da anahtar teslimi projeler gerçekleştirmiştir. 

Transvaro‘nun kalite yönetim sistemi ISO 9001:2015 ve AQAP-2110 Standartların gerekleri doğrultusunda yapılandırılmış olup bu standartların gereklerini karşıladığı TB Sertifikasyon ve Milli Savunma Bakanlığı Kalite Yönetim Dairesi Başkanlığı tarafından denetlenip sertifiye edilmiştir. Ayrıca, ISO 14001, OHSAS18001, ISO 10002 ve Milli Savunma Bakanlığı’nın “Milli Gizli” gizlilik dereceli Tesis Güvenlik Belgelerine de sahiptir.
VİZYONUMUZ
Yüksek teknoloji kullanan ürün ve hizmetleri ile Savunma Sanayiine öncülük yapan bir kuruluş olmak.
 
MİSYONUMUZ
Müşterilerimize savunma, güvenlik, görüntüleme, hedef tespiti performanslarını artıracak, taktik üstünlük sağlamasını sağlayacak, ileri teknolojiye dayalı, entegre, güvenilir, hızlı çözümler sunmak ve bu çözümlerden azami faydanın sağlanması için satış ve sonrasında her türlü lojistik desteği sunmak.